Haberler

Haber Tarihi: 06/20/2018 - 10:54 - 0Yorum

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonundan etkilenen Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğinden 4 öğrenci, bitirme tezi olarak roket atan Silahlı İnsansız Hava Aracı yaptı. 

Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği 4. sınıf öğrencilerinden 4 öğrenci bitirme tezi için konu aramaya başladı. Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarından etkilenen öğrenciler, güvenlik...

Haber Tarihi: 06/18/2018 - 12:15 - 0Yorum

Fırat Üniversitesi, ASELSAN, Fırat Teknokent ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen “ASELSAN Elazığ İşletmelerine Çözüm Ortağı Olmaya Geliyor” konulu toplantı düzenlendi.

Fırat Teknokent Prof. Dr. Nuri Orhan Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, ASELSAN Genel...

Haber Tarihi: 06/14/2018 - 10:16 - 0Yorum

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak; üniversite camiasının ve tüm halkımızın bayramını kutladı.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ mesajında;

“ Hoşgörünün simgesi olan mübarek Ramazan ayını tamamlayarak, milletimizi birleştiren ve kardeşliğimizi pekiştiren Ramazan Bayramına kavuşmanın sevincini ve huzurunu...

Haber Tarihi: 06/14/2018 - 10:01 - 0Yorum

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, üniversitede görev yapan akademik ve idari personel ile iftarda bir araya geldi. Üniversite Sosyal Merkezinde düzenlenen iftar yemeğine, Üniversite yöneticileri ile 1300 akademik ve idari personel katılım gösterdi.

...

Haber Tarihi: 06/11/2018 - 14:57 - 0Yorum

Fırat Üniversitesinde Mart 2017‘den bugüne kadar yapılan Savunma Sanayi ile ilgili yapılan projeler ve çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi.

Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Öğretim üyeleri ile Savunma Sanayi alanında proje yapan öğretim elemanları katıldı.

Düzenlenen toplantıda, Fırat...

Sayfalar