Fırat Üniversitesi Yönetimi Elazığ ve İlçelerdeki Rehber Öğretmenlerle Toplantıda Biraraya Geldi.

Fırat Üniversitesi yönetimi,YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Elazığ ve İlçelerindeki dershanelerin ve Anadolu liselerinin rehber öğretmenleriyle bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi yönetimi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Elazığ ve İlçelerindeki dershanelerin ve Anadolu liselerinin rehber öğretmenleriyle bir araya geldi.

          Fırat Üniversitesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Alli,  Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Halil Hasar, Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Orhan Çakar, Tanıtım ve Medya Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir ile dershane ve okullardan temsilciler katıldı.

         Toplantıda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, rehber öğretmenleriyle düzenlenen bu toplantının ilk kez yapıldığını belirterek, önümüzdeki yıllarda bu toplantıların daha verimli hale getirileceğini belirtti.

         Rehber öğretmenlerinin, öğrencilere üniversite tercihinde rehberlik ettiğini ve onların doğru meslek seçiminde çok önemli bir rol oynadığını dile getiren Prof. Dr. Demirdağ, "Amacımız, Elazığ'da başarılı öğrencileri Fırat Üniversitesine çekmek. Çok başarılı fakülte ve bölümlerimiz var. Bunları sizlerin ve aday öğrencilerin bilmesini ve tanımasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

         Fırat Üniversitesinin ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Bunu Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız ve Elazığ’da görev yapan tüm rehber öğretmenler bilmektedir. Başarılı öğrencilerin neden Fırat Üniversitesini tercih etmesi gerekir?, Fırat Üniversitesinin Dünya ve Türkiye Üniversiteler sıralamasında hangi yerde?, Rehberlik öğretmenlerinin Üniversiteden beklentileri nelerdir? gibi konuların  tartışıldığı toplantıda bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

         Üniversitede sportif, sanatsal, sosyal birçok alanda öğrencilere çeşitli imkânlar sunduklarının da altını çizen Prof. Dr. Demirdağ, “ Pek çok alanda çok iddialıyız. Türkiye'nin parmakla gösterilen bir üniversitesiyiz. Üniversite olarak Elazığ’ı iyi temsil etme sorumluluğunu da üstlenmiş durumdayız" diye konuştu.

         Fırat Üniversitesinin tanıtılması konusunda önerilerde bulunan rehber öğretmenler ise, bu buluşmanın kendileri için de faydalı ve bilgilendirici olduğunu belirttiler.

         Toplantıda ayrıca, Fırat Üniversitesi Tanıtım ve Medya Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir tarafından “Dünya ve Türkiye Yükseköğretiminde Yenilikler ve Fırat Üniversitesi’nin Bilim Dünyasındaki Yeri” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

         Öte yandan toplantıya katılan rehber öğretmenlerine Fırat Üniversitesini tanıtan çeşitli tanıtım materyalleri dağıtıldı.