Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Demirdağ, Bingöl Üniversitesi'ni ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ile birlikte Bingöl Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ile birlikte Bingöl Üniversitesi’ni ziyaret etti. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, iki üniversite arasında yapılabilecek işbirliği ile alakalı toplantıya katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak katılımlarıyla "Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında “Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma” alanında pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi ile aynı kapsamda işbirliği ve iki üniversite arasında yapılabilecek farklı işbirliklerinin değerlendirildiği bir de toplantı gerçekleştirildi.

 Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya her iki üniversite rektörünün yanı sıra Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. Hakan Olgun ve Prof. Dr. Ramazan Solmaz ile bazı akademik birim amirleri katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak günün anısına 'a plaket takdim etti.