Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisinin Proje Başarısı...

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen XI. Ne Üretelim? Etkinlikleri ve Proje Yarışmasında, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Mete Bütün “Mini Biyomimetik Operasyon Robotları” projesiyle ödüle layık görüldü.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen XI. Ne Üretelim? Etkinlikleri ve Proje Yarışmasında, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Mete Bütün “Mini Biyomimetik Operasyon Robotları” projesiyle ödüle layık  görüldü.

13 farklı projenin başvuru yaptığı yarışma, lisans ve lisansüstü projelerin sözlü sunumlarıyla başladı. Proje posterlerinin incelenmesinin ardından, ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tulsun, İnci Akü Ar-Ge Müdürü Sibel Eserdağ, Çimstone Ar-Ge Sorumlusu Aslı Kırımşelioğlu ve Akkim’den Emre Tekkol’dan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu ödül almaya hak kazanan projeler açıklandı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Mustafa Kemal Yıldız ve İsmail Becerikli’nin “Gıda Sanayisi için Soğan Suyu Üretimi” projesi birincilik ödülünün sahibi oldu. İkincilik ödülü Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencisi Yasin Can’ın “Civciv Engelli Aracı Proje Atölyesi” projesine, üçüncülük ödülü ise Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Mete Bütün’ün “Mini Biyomimetik Operasyon Robotları” projesine verildi. 
 İYTE XI. Ne Üretelim Proje Yarışmasına; İKMİB, ÇimStone, AKKİM, İnciVak, TÜBİTAK, İZTEKGEB, Çukurova Kimya, Ege Yıldız, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ve Petkim de sponsor olarak destek verdi.