Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle söyleşi programında bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle söyleşi programında bir araya geldi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen söyleşi programına, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Abdulhakim Aydın, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Birçok ulusal Medyadan gazeteciler, Fakülte Dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.  

Program öncesi bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nı Fırat Üniversitesinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Kariyer Günleri etkinliklerine katılan Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı da, ilk kitabı olan "Daha Yeni Başlıyor"da kendi kişisel deneyimlerinin yanı sıra Türkiye'nin geçirdiği dönüşümler ve dünyadaki son gelişmelerden yola çıkarak, her gün daha büyük bir ivmeyle hayata giren teknolojik gelişmelerin getirdiklerini ve götürdüklerini programa katılanlara anlattı.

Yeni bir teknolojinin gerektirdiği davranış değişikliği ve onun verimliliğe katkısı konularıyla her zaman ilgilendiğini belirten Eczacıbaşı, TBV olarak 22 yıldır değişimin etkisini önceden kestirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bugün bu ihtiyacın 20 yıl öncesinden çok daha fazla olduğunu anlatan Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

“Benim iddiam kitapta yeni modeller yaratmak değil, asıl istediğim, yeni modelleri ortaya çıkarmak için insanları düşünmeye sevk etmek. Çünkü akla gelebilecek her türlü soyut ve somut kurumun yenilenmeye ihtiyacı var. Ben mümkün olduğu kadar bunu değerlendirmeye çalıştım" dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Demirdağ ile Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım günün anısına Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliklerine katılan Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’na hediye takdim ettiler.