Anne Üniversitesi'nde Ders Başladı

Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi işbirliğiyle kurulan Anne Üniversitesi'nde, dersler başladı.

Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi işbirliğiyle kurulan Anne Üniversitesi'nde, dersler başladı.

Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış programına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Anne Üniversitesi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Turan, Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri ile Anne Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çekerek, "Bu organizasyonun annelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çok güzel bir proje. Değerli zamanlarını bu konuya ayıran öğretim üyesi arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra söz alan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da katkılarından dolayı Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'a teşekkür ederek, Anne Üniversitesi'nin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi Proje Koordinatörü Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Turan, okur-yazar olan anne ve anne adaylarına daha kültürlü daha nitelikli bir yaşam standardı oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Toplumu inşa eden ve yönlendiren unsurlardan en önemlisinin anne olduğunu dikkat çeken Turan, annelerin eğitim ve kültürlerine katkı sağlamanın büyük önem taşıdığını kaydetti.

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Mehmet Turan, Yrd. Doç.Dr. Mikail Tel, Yrd. Doç.Dr. Burcu Gezen Şen, Yrd. Doç.Dr. Yelda Sevim, Yrd. Doç.Dr. Muzaffer Özli, Arş. Gör. Eyüp Bozkurt ve Kur-an'ı Kerim Öğreticisi Fatma Özli  tarafından verilecek eğitimler, 4 Nisan'da tamamlanacak.

Anne ve anne adaylarını geleceğe hazırlama ve donanımlarına katkı sağlamayı amaçlayan Anne Üniversitesi'nin tamamlanmasının ardından katılımcılara Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi onaylı sertifika verilecek.