Öğrencilerimizin Sosyal Proje Etkinlikleri

Fırat Üniversitesi öğrencileri, sosyal etkinliklerini sürdürüyor.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKULLARDA KÜTÜPHANE OLUŞTURUYOR…

Fırat üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü Sosyal Bilgiler öğretmenliği ikinci sınıf öğrencileri gönüllü olarak “Türkiye Minik Kalpler” adıyla bir proje başlattılar.

Bu proje ile Elazığ’da Kütüphanesi olmayan okullara imkânlar ölçüsünde birer kütüphane oluşturmak amaçlanıyor.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI PROJE…

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Nalin Uçar, Dilan Kuruyer, Ayşe Batur, Hatice Barut, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, “Renkli Okullarla, Renkli Geleceğe” adlı projeleriyle, Merkeze bağlı Yünlüce köyünün Yünlüce İlk ve Ortaokulu’nun koridorlarını eğitici şekillerle boyadılar.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİ...

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında "Yaşat ki Yaşayasın" ve "Gökyüzüne Bir Işıkta Sen Yak" sloganlarıyla organ bağışına dikkat çekmek amacıyla bir sunum hazırladılar.

Öğrenciler, İlyas Başaran, Ruşen Çetin ve Yüksel Bor, ders sorumlu öğretim üyesi Şevket Koçsoy önderliğinde Elazığ Ortaokulunda bir sunum gerçekleşti.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI YARDIM...

Fırat Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan proje kapsamında belirlenen okullara ilkyardım malzemesi yardımında bulunuldu.
Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri; Emine Fidan, Aygül Demir ve Dilan Yılmaz tarafından "Okullarda İyilik Sağlık" adlı proje hazırlandı. Proje ile eczanelerden toplanan ilkyardım malzemeleri belirlenen okulların ecza depolarına yerleştirildi.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SERADA ÇALIŞTI…

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler 3. Sınıf öğrencileri yaptıkları proje çalışması nedeniyle, Elazığ Belediyesi'ne ait serada gönüllü olarak çalışmada bulundu.


 

ÖĞRENCİLER TOPLUMA HİZMET UYGULAMASI DERSİ KAPSAMINDA FAKÜLTEDE BULUNAN MESCİD DE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI…

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Temiz Mekan, Huzurlu İbadet” adlı çalışmayla, Eğitim Fakültesi içerisinde bulunan bayan mescidlerini detaylı bir şekilde temizledi.

Öğrenciler, mescidlerde bulunan kıyafet, seccade ve yazmaları yıkayıp ütüleyerek; mescid halılarını da süpürülüp, duvarları, dolapları silerek temizlik çalışmalarını tamamladılar. 

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, "TOPLUMA HİZMET" DERSİ KAPSAMINDA PALU YİBO’YU ZİYARET ETTİLER.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, örnek bir davranışa imza atarak, Palu Yatılı Bölge Ortaokulunun Kütüphanesini boyadıktan sonra, yanlarında getirdikleri kitapları hediye ettiler.