Languages
                                                     


                       

                            

 

Fırat Üniversite’sinin hazırladığı Teknik Destek Projesi FKA tarafından desteklendi

Fırat Üniversitesi, Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Fırat Üniversitesi, Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Malzemeleri Laboratuvarı Akreditasyon başvurusu hazırlıkları kapsamında kalite yönetim sistemi belgelendirme çalışmaları yürütülürken, hem bu çalışmalara destek olması hem de diğer Mühendislik Fakültesi Bölümlerinin bu konuda eğitim almalarının sağlanması amacıyla Fırat Kalkınma Ajansına (FKA) Teknik Destek başvurusunda bulunuldu.

Fırat Kalkınma Ajansı’na (FKA), 2017 Yılı Kasım-Aralık Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında 16 adet proje başvurusu yapılırken, bu projelerden 13 adedi başarılı bulundu. Fırat Üniversitesinin sunduğu, “Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ISO9001: 2015 Kalite Sistemine Hazırlık Projesi” isimli proje, başarılı bulunan projeler arasında yer aldı.

Fırat Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında 2 Şubat Cuma günü Proje Sözleşmesi imzalanmış ve resmi süreç başlamıştır. Resmi işlemlerin sonuçlanmasını müteakip en kısa zamanda eğitim çalışmaları başlayacaktır. Eğitim çalışmaları tüm mühendislik bölümlerini kapsayacak ve eğitimlere katılacak tüm personele sertifika verilecektir.

Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin temel amacını Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personellerinin kalite yönetim sistemi hakkındaki algılarının ve bilgilerinin artırılması oluşturmaktadır. Bu bağlamda, Mühendislik Fakültesi’nin nihai hedeflerinden biri ise bünyesindeki laboratuvarların akredite olarak İlimize, Bölgemize ve Ülkemize daha kaliteli ve dünya standartlarında bir hizmet sunmaktır.